Bezmaksas piegāde uz pakomātiem no 35.00 EUR
Bezmaksas piegāde uz pakomātiem no 35.00 EUR
0

Attīstošie un interaktīvie bērnu paklājiņi

Dažādi bērnu paklājiņi, it sevišķi attīstošie paklājiņi, ir ļoti universāls interjera elements, kas ne tikai padara dažāda vecuma bērnu istabas mājīgākas un košākas, bet arī veic nozīmīgu lomu mazuļa attīstības posmā. Attīstošie paklājiņi nodrošina bērnam prieka pilnus mirkļus, kas pavadīti rotaļās, attīsta dažādas iemaņas, kā arī veic paklāja funkciju – pasargā no cietās vai aukstās grīdas. Pircējiem tiek piedāvāti visdažādākie bērnu paklājiņi ar unikāliem rakstiem, dizainu, formu, izmēru, krāsām un materiāliem. Svarīgi ir izvēlēties modeli, kas būs piemērots bērna vecumam un bērnistabas interjeram. Apskati interneta veikala Motīvs daudzveidīgo bērnu attīstošo vai rotaļu paklāju piedāvājumu un pasūti savai atvasītei piemērotāko preci!

Mīkstie paklāji bērnu istabai


Paklāji bērnu istabai var kalpot gan kā mīlīgs dekors, gan arī kā attīstošā spēle. Bērnu paklāji lieliski papildina istabas interjeru, kā arī nodala atsevišķu telpas rotaļu zonu. Bērnu paklājiņi ir noderīgs pirkums, taču pirms iegādes ieteicams izvērtēt vairākus kritērijus, tādus kā piemērotība bērna interesēm, kā arī bērna vecuma grupa.

Visbiežāk meitenēm patīk gaišākas un košākas krāsas paklājiņi ar dažādu dzīvnieku motīviem, pasaku tēliem, vienradžiem, ziediem vai puķēm. Savukārt zēniem lielāku sajūsmu rada paklāji, uz kuriem attēlota autotrase, mašīnas. Paklāji bērnistabai ir jāmeklē arī atbilstoši bērna vecumam.


Bērnu paklājiņi dažādām vecuma grupām


Bērnu attīstošie paklājiņi palīdz pavisam maziem bērniem attīstīt koordināciju, stimulē kustību aktivitāti un sīko motoriku. Rotaļu paklājs zīdaiņiem parasti ir mīkstāks, kā arī tam ir papildu elementi. Attīstošie paklājiņi zīdaiņiem bieži vien ir papildināti gan ar dažādām spilgtām rotaļlietām, gan grabulīšiem, spogulīšiem, kabatiņām. Rotaļu paklājs zīdaiņiem var būt papildināts arī ar gaismas vai muzikālajām rotaļlietām. Šādi elementi ir paredzēti zīdaiņu un mazuļu audio, vizuālo un sensoro sajūtu attīstībai. Kad mazulis būs iemācījies apvelties uz vēdera, viņš varēs pievērst uzmanību bērnu paklājiņam un pētīt rotaļlietas vai zīmējumus uz paklāja. Spēļu paklājs zīdaiņiem palīdzēs apgūt dažādas tekstūras, iemācīties atšķirt priekšmetu formas, krāsas un izmērus.

Lielākiem bērniem piemērotāki ir tradicionālāka izskata paklājiņi. Tie kalpo gan kā rotaļu zona, gan arī ļauj attīstīt bērna iztēli, piemēram, braucot ar spēļu automašīnām pa ielām, kas attēlotas uz paklāja. Savukārt bērnu paklāji puzles sniedz papildu rotaļāšanās iespējas, jo tos var izjaukt un salikt dažādās formās. Izjauktā veidā bērnu puzles paklājiņš aizņems pavisam nedaudz vietas, tāpēc būs ērti uzglabājams.


Bērnu paklājiņi – materiāls un kopšana


Iegādājoties bērnu paklājiņu, svarīga ir tā uzturēšana un kopšana. Pirms bērnu paklāja iegādes ir vērts iepazīties ar dažādiem materiālu veidiem, lai uzzinātu, kuru materiālu vislabāk izvēlēties, lai to būtu vienkāršāk kopt un lai tas būtu izturīgs pret traipiem un nodilumiem. Pūkainie paklājiņi ir mīkstāki un pieskārienam patīkamāki, arī siltāki (kas īpaši svarīgi, ja mājās ir auksta grīda), taču tajos vieglāk uzkrājas netīrumi un tos ir grūtāk iztīrīt. Bērnu paklājiņi no gludāka materiāla ir daudz vieglāk kopjami. Daudziem no tiem ir ūdensizturīgs apakšslānis, kas neļauj šķidrumam izsūkties cauri un nokļūt uz grīdas. Ja tomēr patīkamāki šķiet mīkstie bērnu paklājiņi, ir jāpārliecinās, vai tos var mazgāt veļas mašīnā. Tādā gadījumā kopšana lielas raizes nesagādās.

Bērnu paklāji no dabīgiem materiāliem vienmēr pieprasa īpašas rūpes un kopšanu, tāpēc ir vērts apdomāt, vai tas nekļūs par apgrūtinājumu. Salīdzinājumam sintētiskie materiāli ir izturīgi, kalpo ilgi, taču neprasa īpašas pūles kopšanai un tīrīšanai. Piemēram, bērnu puzles paklājiņš parasti ir izgatavots no gumijas vai putuplastam līdzīga materiāla. To iespējams vienkārši noslaucīt ar mitru drānu, taču veļas mašīnā gan to mazgāt nav ieteicams.


Kā izvēlēties piemērotāko paklāju bērnistabai?


Bērnu paklājiņi, kas piemēroti bērnistabām, atšķirībā no parastajiem viesistabas paklājiem ir pieejami visdažādākajās formās. Bieži bērnu paklājiem ir apaļa forma vai tie var būt izgatavoti kāda dzīvnieka vai, piemēram, mākoņa formā, kas vēl vairāk var iepriecināt bērnu. Uz daudziem attīstošajiem paklājiņiem var būt attēlots alfabēts, cipari, dažādi priekšmeti. Svarīgi ir iegādāties tādu bērnu paklājiņu, kas vislabāk atspoguļo bērna raksturu un intereses, vienlaikus papildinot interjeru. Un, protams, izvēlēties piemērotāko paklāju, kas atbildīs bērna vecumam, piemēram, rotaļu paklāju zīdaiņiem, bērnu puzles paklājiņu vai klasisko mīksto paklāju bērnistabai.

Plašu bērnu attīstošo un interaktīvo paklājiņu klāstu atradīsi mūsu interneta veikalā Motīvs. Apskati preces un izvēlies piemērotāko paklājiņu sava bērna vecumam un vajadzībām!

Ja vēlaties vairāk uzzināt par bērnu paklājiņiem, tad iepazīstieties ar mūsu biežāk uzdoto jautājumu sadaļu!


Biežāk uzdotie jautājumi


Bērnu paklājiņam ir jābūt izturīgam un tā pārklājumam – neslīdošam. Izvēlēties bērnu paklājiņu nepieciešams attiecīgi sava bērna vecumam. Ja tiek meklēts paklājiņš zīdainim, tad vislabākā izvēle ir speciāli šai vecuma grupai izgatavotie rotaļu paklāji zīdaiņiem vai aktivitāšu paklāji zīdaiņiem. Savukārt mazuļiem var izvēlēties bērnu paklājus puzles.
Bērnu attīstošie paklājiņi ir sava veida rotaļu laukums, kas paredzēts bērnu kustību, koordinācijas attīstībai, orientācijai telpā, bērna radošo spēju izpausmei. Attīstošie paklājiņi palīdz mazulim spēles procesā apgūt un izzināt apkārtējo pasauli, attīstīt iztēli. Šādi bērnu paklājiņi tiek novietoti uz grīdas vai uz gultas.
Interneta veikalā Motīvs var pasūtīt bērnu attīstošos un interaktīvos paklājiņus dažādām vecuma grupām, arī rotaļu paklājus zīdaiņiem. E-veikalā pieejami arī mīkstie paklāji bērnu istabai meitenēm un zēniem.
Motivs.lv veic piegādi visā Latvijā 1-3 darba dienu laikā, izmantojot Omniva un DPD pakomātus vai kurjer-dienestu.