Bezmaksas piegāde uz pakomātiem no 35.00 EUR
Bezmaksas piegāde uz pakomātiem no 35.00 EUR
0

Espresso kafijas kannas, kafijas pagatavošana

Espresso kafijas kanna ir brīnišķīga iespēja pagatavot aromātisku un gardu kafiju mājas apstākļos, lai enerģiski uzsāktu savu dienu. Kafijas pagatavošana no rīta ir kļuvusi par ikdienas rituālu daudziem pasaules iedzīvotājiem, līdz ar to kafijas vārāmā kanna ir parocīga ierīce ikvienam kafijas cienītājam. Kafijas kannu izvēle mūsdienās ir ļoti liela, taču neatkarīgi no tā, vai Tava izvēle ir elektriskā kafijas kanna vai espresso kafijas kanna, kas liekama uz plīts, bez šī noderīgā rīka bieži vien ir neiztikt. Tāpēc ieskaties mūsu interneta veikala Motivs.lv piedāvājumā un izvēlies sev piemērotāko kafijas kannu un kafijas pupiņas, lai ik dienu baudītu gardu un kvalitatīvu kafiju!


 

Kafijas kanna īsteniem šī dzēriena baudītājiem


Espresso kafijas vārāmā kanna tika izgudrota ļoti sen, taču tās izmantošana ir aktuāla vēl joprojām. Šāda kafijas kanna tiek dēvēta arī par moka kafijas kannu, un tā ir populāra ne tikai mājsaimniecībās Itālijā, bet arī visā pasaulē, tostarp arī Latvijā. Laikā, kad tika izgudrota moka kafijas kanna, kafijas dzeršana norisinājās kafejnīcās un dažādās publiskās vietās, tās pagatavošanai izmantojot lielus kafijas automātus. Tāpēc nelielā moka kafijas kanna savulaik bija kas pārsteidzošs un jauns, jo kafejnīcas kvalitātes kafiju varēja pagatavot mājās. Klasiskā espresso kafijas kanna savu veidolu nav mainījusi līdz pat mūsdienām, un tā joprojām ir aktuāla kafijas cienītāju vidū. Espresso kafijas kanna ir neliela izmēra, viegla, turklāt tā neprasa īpašas iemaņas, lai apgūtu kafijas kannas lietošanu un pagatavotu gardu kafiju patstāvīgi.


Espresso kafijas kannas darbības princips


Kafijas kannas parasti sastāv no diviem traukiem un filtra. Apakšējā daļā ir jāielej ūdens, bet filtra nodalījumā starp abām daļām ir jāieber maltā kafija. Espresso kafijas kanna ir jānovieto uz plīts un jāgaida, kamēr ūdens sāks vārīties (mūsdienās espresso kafijas kannas ir piemērotas gan gāzes, gan indukcijas plītīm). Šis process liek tvaikiem izspiest ūdeni cauri samaltajām kafijas pupiņām līdz pagatavotā kafija nonāk augšējā traukā. Šādas kafijas pagatavošanai ir svarīgs smalks espresso kafijas malums.


Piemērotākās kafijas kannas izvēle


Lai izvēlētos sev piemērotāko kafijas kannu, ir jāizvērtē savs dzīvesstils un ieradumi. Vai kafiju dzer viena vai vairākas personas mājsaimniecībā? Vai bieži ceļo un vēlies espresso kafiju kannu paņemt līdzi? Atbildot uz šiem jautājumiem, varēsi vieglāk saprast, kādu kannas lielumu izvēlēties. Bieži vien kafijas vārāmajām kannām ir norādīts tilpums, kā arī, cik kafijas tasīšu ir iespējams pagatavot ar vienas kafijas kannas palīdzību. Mazāka tilpuma kafijas kannas ir vieglākas un tās ātrāk pagatavos nepieciešamo kafijas daudzumu, turklāt tās ir ērti ņemt līdzi, piemēram, pārgājienos. Savukārt izvēloties lielāka tilpuma espresso kafijas kannas varēsi pacienāt arī viesus.


Vārāmo kafijas kannu veidie


Uz plīts liekamā kafijas kanna

Tradicionālā uz plīts liekamā kafijas kanna visbiežāk tiek izgatavota no alumīnija, tāpēc ir viegla un izturīga. Cits šādas kafijas kannas nosaukums ir geizera kafijas kanna. Vairumam klasisko kafijas kannu ir raksturīga astoņstūra forma, un tās iespējams izmantot dažādām plīts virsmām.

Elektriskā kafijas kanna

Mūsdienās populāras ir arī elektriskās kafijas kannas, kas pēc savas būtības līdzinās plīts virsmas kafijas kannām. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka ūdens vārīšanai tiek izmantots iekšējais elektriskais sildītājs.
Ja meklē tradicionālo vai elektrisko kafijas vārāmo kannu sev vai dāvanai, apskati mūsu plašo preču piedāvājumu un izvēlies atbilstošāko kafijas kannu, lai iemācītos pagatavot tradicionālo itāļu kafiju vai pārsteigt kādu īstenu kafijas cienītāju!


Biežāk uzdotie jautājumi


Tradicionālā espresso kafijas kanna ir neliela izmēra kafijas pagatavošanas ierīce, kas parasti sastāv no diviem traukiem un filtra, kurā jāievieto maltā kafija. Pastāv kafijas kannas, kas liekamas uz plīts – uz gāzes vai indukcijas virsmām, kā arī elektriskās kafijas vārāmās kannas. Bieži espresso kafijas kanna tiek dēvēta par moka kafijas kannu vai geizera kafijas kannu.
Uz plīts liekamajai kafijas vārāmajai kannai ir tādas priekšrocības kā:
  • pārbaudīts dizains, kas var kalpot gadu desmitiem;
  • unikāls retro izskats;
  • ātra kafijas pagatavošana;
  • neatkārtojama kafijas garša, ko var panākt tikai ar tādas kafijas kannas izmantošanu.
  • Espresso kafijas vārāmo kannu nav ieteicams mazgāt ar trauku mazgāšanas līdzekli, jo tas varētu ietekmēt pagatavojamās kafijas garšu.
    Motivs.lv veic piegādi visā Latvijā 1-3 darba dienu laikā, izmantojot Omniva un DPD pakomātus vai kurjer-dienestu.