Bezmaksas piegāde uz pakomātiem no 35.00 EUR
Bezmaksas piegāde uz pakomātiem no 35.00 EUR
0

Gaisa mitrinātāji un attīrītāji, jonizatori, difuzori

Gaisa mitrinātāji ir ļoti iecienītas ierīces to cilvēku vidū, kuri cieš no pārlieku sausa gaisa izraisītajām problēmām. Bieži sauss gaiss var radīt nelabvēlīgu vidi cilvēka veselībai – tas izraisa dažādas elpošanas problēmas, turklāt no sausa gaisa cieš arī mūsu āda un mati – ādas sausums var izraisīt diskomfortu, niezi un lobīšanos, lūst mati, kā arī kopumā cieš dzīves kvalitāte un komforts. Lai novērstu šīs nepatīkamās un traucējošās pārāk sausā gaisa sekas, lieliski noder gaisa mitrinātāji. Tikpat populāras ierīces ir arī gaisa attīrītāji, difuzori, gaisa jonizatori – noderīgi palīgi, kas uzlabo gaisa kvalitāti, iznīcina alergēnus un nepatīkamus aromātus. Apskati mūsu interneta veikala Motīvs plašo gaisa mitrinātāju, attīrītāju, difuzoru un jonizatoru piedāvājumu, lai nodrošinātu sev un savai ģimenei patīkamu mikroklimatu mājās!


Plaša gaisa kvalitātes uzlabošanas ierīču izvēle


Lai arī gaisa mitrinātāji, iespējams, ir populārākā izvēle to pircēju vidū, kuri vēlas uzlabot gaisa kvalitāti savās mājās, arvien lielāku interesi raisa arī gaisa attīrītāji un gaisa jonizatori. Bieži ikdienā izvēlamies lietot arī tādu ierīci kā gaisa difuzors ēteriskajām eļļām, kas papildus gaisa mitrināšanai izplata patīkamu aromātu – atliek vien pievienot ūdenim pāris pilienu iecienītākās ēteriskās eļļas, lai viss mājoklis piepildītos ar patīkamu aromātu, kas ievērojami uzlabo noskaņojumu.


Labākie gaisa mitrinātāji interneta veikalā Motīvs


Gaisa mitrinātājs kļūst par patiesi neaizvietojamu ierīci, it sevišķi aukstā laikā, jo tieši tad rodas problēmas, kas saistītas ar pārāk sausu gaisu. Aukstā laikā mitruma līmenis gaisā samazinās, jo aukstais gaiss nespēj saglabāt tik daudz mitruma kā silts gaiss. Arī apkure veicina sausa gaisa veidošanos, tāpēc apkures sezonā ir īpaši svarīgi sekot gaisa mitruma līmenim. Biežākie sausa gaisa izraisītie simptomi:
 • sasprēgājušas lūpas;
 • sausa un plēkšņaina āda;
 • asiņojošs deguns;
 • sauss un niezošs kakls un deguns;
 • elpošanas traucējumi.

 • Vislabāk, ja iekštelpu mitruma līmenis ir no 40 līdz 60%. Ja mitrums pārsniedz 60%, ievērojami palielinās pelējuma un kondensācijas risks. Savukārt, ja iekštelpu mitruma līmenis ir mazāks par 40%, var rasties iepriekš minētie sausa gaisa izraisītie simptomi. Tādos gadījumos palīgā nāk uzticamie un efektīvie gaisa mitrinātāji, kurus plašā piedāvājumā vari atrast Motīvs interneta veikalā.


  Gaisa attīrītāji


  Gaisa attīrītāji ir mūsdienīgas ierīces, kas attīra gaisu un uzlabo kopējo veselības stāvokli. Tāpēc šai ierīcei jābūt ikvienā mājoklī, it īpaši dzīvokļos, kas atrodas lielās pilsētās. Gaisa attīrītājs attīra gaisu no putekļiem, tas novērš augu putekšņu, smaku, sīku gružu, alergēnu izplatīšanos gaisā. Ikviens vēlas elpot tīru gaisu – efektīvs gaisa attīrītājs spēj to nodrošināt! Gaisa attīrītājs attīra gaisu no:
 • putekļiem;
 • mikrobiem;
 • alergēniem;
 • nepatīkamiem aromātiem;
 • tabakas dūmiem.

 • Šādas gaisā atrodamās daļiņas un savienojumi ne tikai traucē normālai elpošanai, bet var izraisīt alerģiju, dermatītu un citas nepatīkamas sekas. Kopumā gaisa attīrītājs būtiski uzlabo gaisa kvalitāti un rada patīkamu mikroklimatu mājoklī.


  Gaisa mitrinātāji – veidi un darbības princips


  Gaisa mitrinātāju darbības princips ir ļoti vienkāršs. Gaisa mitrinātājs iztvaiko mitrumu no ūdens, kas ir jāielej tā tvertnē – tādā veidā tiek mitrināts telpas sausais gaiss. Dažādi gaisa mitrinātāji atšķiras pēc darbības principa un ūdens iztvaikošanas veida, taču rezultāts ir vienāds – tiek nodrošināta gaisa mitrināšana. Arvien lielāku popularitāti iemanto ultraskaņas gaisa mitrinātāji, kuru darbības pamatā ir augstfrekvenču vibrācijas. Tie ir pieejami visdažādākajos dizainos un ar dažādiem tvertnes tilpumiem un pat apgaismojuma iespējām. Bieži vien ultraskaņas gaisa mitrinātājs apvieno arī aroma difuzora funkcijas – ūdenim var pievienot dažus pilienus iemīļotākās ēteriskās eļļas, lai izplatītu patīkamu aromātu visā mājoklī.


  Kā izvēlēties gaisa mitrinātāju?


  Pirmkārt, gaisa mitrinātājs ir jāizvēlas, ņemot vērā mājokļa platību un ierīces jaudu. Jo lielāka jauda, jo lielāku telpu ierīce spēs apkalpot. Otrkārt, svarīgi ir noskaidrot arī citas ierīces funkcijas un parametrus, piemēram, ūdens tvertnes tilpumu. Gaisa mitrinātājiem bieži ir papildu funkcijas kā:
 • spēja noteikt gaisa sausumu un automātiski pielāgot režīmu;
 • gaisa attīrīšana un dezinficēšana;
 • gaisa aromatizēšana – bieži gaisa mitrinātājs un aromterapijas difuzors ir viena ierīce;
 • kā arī citas funkcijas izcilas gaisa kvalitātes nodrošināšanai.

 • Pirms iegādes svarīgi ir izpētīt, kādas funkcijas piemīt konkrētajai precei. Gaisa mitrinātājs aromatizētājs vai difuzors visbiežāk ir arī skaists interjera papildinājums, jo tā dizains ir vairāk dekoratīvs un vizuāli pievilcīgs. Liela nozīme ir arī gaisa mitrinātāja jaudai, kas noteiks, cik daudz ūdens laika gaitā spēs izgarot telpas gaisā. Jo sausāks telpas gaiss, jo jaudīgāks gaisa mitrinātājs būs nepieciešams. Uz gaisa mitrinātāja parasti norāda ūdens daudzumu mililitros, ko mitrinātājs spēj iztvaikot vienā stundā.
  Modernāki gaisa mitrinātāji, palielinoties mitruma līmenim telpās, samazina savu jaudu, jo mitrs gaiss lēnāk absorbē ūdeni. Savukārt, jo augstāka temperatūra telpā, jo augstāka ir mitrināšanas efektivitāte, jo siltais gaiss var saglabāt vairāk mitruma nekā aukstais. Sausā iekštelpu gaisā mitrinātājs var darboties dienu un nakti. Turklāt lielākā daļa gaisa mitrinātāju automātiski uzrauga istabas apstākļus un, ja nepieciešams, mitrina gaisu, līdz tiek sasniegts vēlamais gaisa komforta līmenis.
  Ja meklē labāko gaisa mitrinātāju, attīrītāju, difuzoru vai gaisa jonizatoru, apskati interneta veikala Motīvs plašo piedāvājumu un veic savu pasūtījumu jau tūlīt, lai izbaudītu tīru, mitrinātu un patīkamu gaisu savās mājās!


  Biežāk uzdotie jautājumi


  Gaisa attīrītājs un gaisa mitrinātājs ir dažādas ierīces. Ja nepieciešams attīrīt gaisu no putekļiem, pelējuma sporām, specifiskām smakām, tad, protams, jāizvēlas gaisa attīrītājs. Savukārt gaisa mitrinātājs ir neaizvietojama ierīce apkures sezonā, kad mājās ir pārāk sauss gaiss, kas var radīt diskomfortu. Šīs divas ierīces papildina viena otru – tāpēc iegādei var izvēlēties gan mitrinātāju, gan attīrītāju.
  Ultraskaņas gaisa mitrinātājs ir mūsdienīga, kompakta un pietiekami jaudīga ierīce, kas ar augstfrekvences vibrācijas palīdzību rada smalku “miglu” jeb aukstos tvaikus un tādējādi mitrina gaisu. Ultraskaņas gaisa mitrinātāji ir droši un ļoti klusi – tos bieži vien izmanto arī naktī.
  Gaisa jonizators ir ierīce, kas samazina kaitīgo putekļu un alergēnu klātbūtni gaisā. Ierīces darbības laikā tiek samazināts patogēno vīrusu un baktēriju daudzums, kas savukārt samazina alerģiju un vīrusu slimību risku.
  Motivs.lv veic piegādi visā Latvijā 1-3 darba dienu laikā, izmantojot Omniva un DPD pakomātus vai kurjer-dienestu.